Yosun Hapı

Spirulina Yosun Hapı Ve Yosun Hapları :

Spirulina yosun hapı zayıflama amacıyla kullanılan yan etkileri olan yosun hapları ile karıştırılmamalıdır. Spirulina tamamen doğal yöntemlerle elde edilen ve tamamen güvenilir çok yönlü şifalı bir bitkidir. Bilinen her hangi bir yan etkisi olmamakla birlikte dünyada bir çok bilim adamı tarafından önerilen ve ülkemizdede TV programlarında çıkan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Prof. Dr. Veysel Aysel, Prof. Dr. Atike Nazik, Prof.Dr.Ahmet Tutar, Prof.Dr.Suat Dikel, Prof. Dr. Sanver Emekçi gibi bir çok bilim çevresince hakkında övgüyle bahsetmiş bir gıdadır spirulina.

YOSUN HAPI ZARARLARI :
Yosun hapının zararları, yan etkileri var mı?… sorusu çok tanıdık olmayan bu besin için ilk aklımıza gelen şeydir. Tabiki böyle bir kültür ülkemizde yeni yeni yerleştiğinden bu tür bir düşünce aklımıza gelmesi normaldir. Faydaları öğrenildikçe Spirulinayı çocuklar kullanabilir mi? Yaşlılar kullabilir mi? gibi sorularda merak konusu olacaktır. Cevap ise kısaca yemek yiyebilen herkes kullanabilir

Afrika’da Çad gölü çevresinde yaşayan Kanembu kabilesi yerlileri de spirulina yı besin besin olarak çok eski zamanlardan beri kullanmaktalar. Ve günümüz rahatsızlıklarına (tansiyon,şeker diabet,kolesterol,kansızlık anemi,halsizlik bitkinlik) yakalanmama nedenlerini araştıran bilim adamları göden topladıkları spirulinanın günlük beslenmelerinde yer almasından kaynaklandığını keşfetmişlerdir.
Avustralya Aborjinleri’nin dayanıklılığının oldukça yüksek olması da; epey çok tükettikleri spirulina’nın neden olduğu tespit edilmiş.

Spirulina hakkındaki bilimsel çalışmaların başlaması ve ticari anlamda kültürlerinin (üretim çiftlikleri kurulması) yapılması 1963 yılında Fransız Petrol Araştırma Enstitüsü tarafından olmuş.

Sonrasında NASA astronotları için kolay kullanımlı ve besleyici besin tableti yapmak amacıyla yosun yosun hapı çeşidi üzerinde çalışmalar yapmış. 2000 yılında ise Birleşmiş Milletler ve Dünya Tarım Örgütleri tarafında spirulina yosun hapı hem çocuklar hem de yetişkinler için çok faydalı olduğu kabul edilmiş. Spirulina yosun hapı kullananlar ülkemiz Türkiye’de de günden güne oldukça yaygınlaşmaktadır.

Abd, Tayvan, Tayland, Japonya, İsrail gibi ülkelerde  spirulina üretimi yaygındır ve  ülkemizde de yetiştirilmesi başarılmış.  Nedir ki bu başarı demeyin; örneğin İsrail sıcak iklimine rağmen bunu başaramamıştır icon smile Yosun Hapı ))

Ülkemizde yosun hapı ege üniversitesi, çanakkale üniversitesi, çukurova üniversitesi gibi kurumlarca danışmanlığı yapılarak üretilmektedir. Sitemizde satılan ürünlerde bu tür güvenilir ürünlerdir. yosun hapı fiyatı, yosun hapı al

Yosun hapı yorumları görmek ve incelemek için tıklayınız…

Both comments and pings are currently closed.

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi