SPİRULİNA KAPSÜL

SPİRULİNA KAPSÜL

Doğada bir çok ve çeşitli bitkiler vardır ki oldukça şifalı etkileri vardır. Doğal spirulina yosunu da bu tür ender bitkiler arasında yer almaktadır. İçerik olarak oldukça zengin besleyici içeriğe sahip spirulina %60-70 oranında bitkisel protein içermektedir. Protein vücut içinde hücrelerin yenilenme, bağışıklık sistemi, saç cilt güzelliği, vucut kemik ve kas dokusunun güçlenmesi gibi bir çok alanda vücut için gerekli olan yapıcı onarıcı bir unsurdur. Spirulina kapsul içinde bulunması ve kullanılmasının en güzel yönü bitkisel olması, aynı zamanda yağ miktarının neredeyse sıfır olmasıdır. bu özelliği sayesinde sporcu olanlar içinde kullanılabilecek kaliteli protein çeşitleri arasındadır.

Ayrıca tatlı su yosunu olan spirulina kapsülleri vitamin mineral açısından da oldukça zengindir. Doğada ender bulunan vitamin minerallerden tutun zengilği göz kamaştırıcıdır. Bir diğer güzel yönü ise bu bitki içinde bulunan protein, vitamin, mineral kendi doğal yapısı gereği bulunur ve sonradan ilave edilmiş değildir.

Neden spirulina kapsül şeklinde? Çünkü tatlı su yosunu spirulina bitkisi tat olarak çok hoş değildir ve her birey için lezzetli sayılamayacak tattadır. Bu nedenle kapsül yada tablet halinde satılması daha doğrudur. Doğrudan yutarak kullanılır.

spirulina kapsül SPİRULİNA KAPSÜL

Algamax Spirulina Kapsülleri

Sporcu Beslenmesi

Sporcular için olmazsa olmaz iki temel nota vardır. Bunlar doğru antreman ve doğru beslenmedir. Günümüzde sporcu beslenmesi konusu gittikçe önem kazanmaya başlamış  gıdası kaliteli olan sporcunun performansını artacağı kanıtlanmış, soporcu gıdaları üretimi artmaya başlamıştır.

Sporcuların beslenme gereksinimleri yaptığı spor, yaş ve cinsiyete göre farklılıklar göstermesine rağmen, genel düzeyde oldukça benzelik göstermektedir.

Genel olarak sporcuların karbonhidrat bakımından zengin beslenmesi önerilirken, protein, vitamin ve mineralleri
yeterli tüketmesi gerekmektedir. Yağ açısından daha az içerikli beslenmesi de önerilmektedir. Ayrıca sıvı tüketimleri de oldukça önemlidir.

Spirulina içeriğinde sporcular için oldukça önemli olan besinleri bünyesinde doğal olarak barındırmaktadır.( protein, vitaminler ve mineraller).
Özellikle kas kütlesini artırmak yağ kütlesini azaltmak isteyenlere önerilmektedir.

Spirulinanın  sporculara sağladığı faydalar:

• Kasların daha çabuk toparlanmalarına yardımcı olur
• Yağ oranı çok az olduğundan kilo kaybı istemlerinde yardımcı olur
• Kilo kayıplarında enerji düşümü, halsizlik hissettirmez.
• Kırmızı kan hücrelerindeki oksijen taşıyan hemoglobinin yapısında protein oldukça önemlidir
• %65 oranında protein içerir.
• Kas yapısının gelişmesine yardımcıdır.
• Egzersize bağlı kas fibrillerindeki mikro hasarın onarımında yardımcıdır
• Vitamin mineral açısından zengindir.
• Hücre içi ve dışı sıvıların osmotik dengesinin sağlanmasında yardımcıdır

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi