BALIKLAR İÇİN SPİRULİNA YEM

BALIKLAR İÇİN SPİRULİNA YEM

Spirulina bitkisi bir tür su da yetişen yosun türevidir. Doğal yapısında %65 civarında protein, aynı zamanda vitamin mineral açısından oldukça zengin olması nedeniyle sağlık ve gelişim açısında çok faydalıdır. İnsanlar üzerinde kullanıldığı gibi balıklar, kuşlar ve çeşitli hayvanların beslenmesi anlamında kullanılabilir.

Spirulina yem balıklar için de kullanılabilir mi?
Spirulina tablet yada tozu balık yemi olarak kullanıldığında balıkların gelişimin ve vücut dirençlerinin artmasında oldukça başarılı sonuçlar vermekte, bu nedenle kullanımı yaygındır.

Spirulina Yosun Hapı İle Zayıflama

Spirulina Yosun Hapı İle Zayıflama :

Esas olarak spirulina zayıflama ürünü değildir. Fakat zengin içeriği sayesinde şu şekilde bir avantaj sağlamaktadır.

Spirulina %65 oranında protein içermektedir. Vücütta ise protein beyine tokluk hissi veren unsurdur. Spirulina yosun hapları yemeklerden 1 saat önce kullanıldığında beyine tokluk hissi verecek ve daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Daha az yemek yemek ise alınan kaloriyi düşüreceği için doğal olarak zayıflama gerçekleşecektir.

Sağlığınızı bozmadan zayıflayın !

Spirulina %100 doğal bir bitki olması yoğun protein içermesi, zengin vitamin mineral içermesiyle vücut direncinizi artıracak, daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacak bir gıdadır.

Aynı zamanda sindirim sistemi problemi olanları da rahatlatacaktır.

Diyet yaparken Kullanabilir miyim?

Diyetlerde genel olarak düşülen hata; protein tüketimi de kesildiğinde vücut günlük ihtiyaç duyduğu proteini kaslardan çekmekte (hücre yenilenmeleri için gerekli) ve kas kütlesi küçüldüğünde insanlar kilo verdim diyerek sevinmektedir. Halbuki diyeti bıraktığında fazlasıyla geri alacaktır kaybettiği kiloları. Çünkü vücudun kalori yakma oranı azalacaktır. 1 kg kas 1 kg yağdan yaklaşık 10 kat fazla kalori yakar.

Spirulina ise zengin protein kaynağı olduğu için kas kütlesini destekler, halsizlik çekmeden enerjinizi ve dayanıklılığınızı artırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Belki doğruzan zayıflama ürünleri kadar hızla kilo verdirmez fakat, sağlık kalitenizi bozmadan, vücuda zarar vermeden kilo kontrolü yapmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı nesilleri için spurilina tüketin…

En Ucuz Spirulina

EN UCUZ SPİRULİNA :

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başamış olan çok yönlü ve oldukça şifalı bu değerli bitki üniversitelerimiz danışmanlığıyla yetiştirilmeye başlanmıştır. Sağlık için olumlu etkileri nedeniyle günbe gün kullanımını artırmakta ve güzellikten sağlıca, veterinerlikden bitkicilere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Uygun fiyatlı ve kaliteli spirulina arıyorsanız doğru adrestesiniz. Sitemizde satılan spirulina ürünleri çanakkale üniversitesi desteği ve danışmanlığıyla üretilen queens spirulina ve ege üniversitesi danışmanlığıyla üretilen egert spirulinadır.

Güvenle kullanabileceğiniz en ucuz spirulina en kaliteli ürün için tıklayınız…

Türkiye’de en kaliteli spirulina hangisidir ?

Vejeteryanlar İçin B12

Vejeteryanlar İçin

B12 Kaynağı Spirulina Bitkisi

Spirulina doğal yapısı gereği bol miktarda protein içermesi nedeniyle et ve et ürünleri tüketiminde problem yaşayan bireyler için oldukça pratik, faydalı ve etkili bir protein kaynağıdır. İçerik olarak sadece protein içermez ve vitamin mineral açısından da zengin bir bitkidir.

Vejeteryan besini olarak da kullanılan tatlı su yosunu spirulina kapsül yada tablet halinde olması nedeniyle doğrudan bir miktar su ile yutarak kullanılır. Bilindiği üzere vücutta hücrelerin yenilenmesi için her bireyin günlük beli oranda protein alması gerekmektedir. Yeterli protein alınmadığı taktirde, nedeni bilinmeyen veya bilinemeyen çeşitli rahatsızlıklar hastalıklar meydana gelebilir.

Spirulina Yetiştiriciliği

Spirulina yetiştiriciliği günden güne yaygınlaşmata ve Türkiye’de de ilk olarak ege üniversitesi danışmanlığıyla üretilmiştir. Akabinde bir çok şehrimizde yetiştiriciliği gerçekleşmiş ve spirulina tüketimi günden güne artmaktadır. Televizyonlarda çıkan programlarda bir çok Dr. lar Prof. lerin yorumları arttıkça, spirulinanın faydalarını anlattıkça konuyla ilgili bilgilenme artmakta ve bitkiye olan güven artmakta paralel olarak tüketimde artmaktadır.

İsrail gibi teknoloji ve tarım devleti dahi üretimi gerçekleştiremezken Türkiye için bu harikulede bir başarıdır.

Bu değerli ve besleyici bitki adeta başlıbaşına bir hekimdir. Başarısı klinik çalışmalarla tesbit edilmiş bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılmaktadır. Öyleki veterinerler dahi hayvan hastalıkları konusunda spirulinayı kullanmaktadırlar.

Spirulina yetiştiriciliği genel olarak sıcak iklim bölgelerimizde gerçekleşmektedir. Adana, Denizli, İzmir gibi illerimizde üretim çiftlikleri bulunmaktadır. Ve üretim kapasitelerini günden güne artırmaktadırlar.

Spirulina Tozu

SPİRULİNA TOZU :

Spirulina Tozu Nasıl Elde Edilir?
Havuzlarda yetiştirilen spirulina yaprakları yeterli olgunluğa ulaştıktan sonra toplanır ve sonrasında toz haline getirilir.

Neden Toz Haline Getirilir?

Spirulina tozu ise pratik ve doğru kullanılması açısından ya bitkisel kapsüllere doldurulmakta ya da buharlama tekniğiyle sıkıştırılarak tablet haline getirilmektedir. Ayrıca lezzet açsından bir çok kişiye hitap etmeyeceği için bu şekil kullanım daha pratik hale gelmektedir.

Ayrıca spirulina tozu bir çok kozmetik ürün içeriğinde yerini almaya başlamış kapsül,hap,tabletden sonra spirulina maskesi, spirulina macunu, spirulina yemi (balıklar için) yapılmaktadır.

Sağlıklı ve hızlı büyümek isteyen her canlıya verebilirsiniz.

Spirulina yorumları incelemek için tıklayınız…

Spirulina Yosunu

SPİRULİNA YOSUNU :

Doğal ortamlarda tatlı sularda yetişen spirulina bitkisi yüksek faydalarının keşfedilmesiyle birlikte ve yan etkilerinin olmaması nedenitle dünya geneli üretim çiftlikleri çoğalmış ve ülkemizde de çeşitli yerlerde yetiştirmeye başlanmıştır.

Hem sağlık hem de zindelik için beslenme düzenimize spirulina yosunu ilave ettiğimizde; günümüz şartları içinde sağlıklı yaşamak, sağlıklı yaşlanmak için pratik bir çözüm yöntemlerinden biridir.

Neden Spirulina Yosunu Kullanmalıyız?

Hepimizin bildiği gibi günümüz şartlarında kentleşme ve sanayinin hızla ilerlemesiyle birlikte, yoğun bir yaşam tarzı sürmekteyiz. Yoğun yaşam tarzıyla birlikte, hava kirliliği, su kirliliği ve gıda kirliliği tetiklenmekte, hazır gıdalr ve gıda katkı maddeleri kullanımı artmaktadır.

Bu tehlikeli döngü içerisinde spirulina yosunu dıştan ve içten gelen olumsuz etkileri azaltmakte harika bir yardımcı olarak öne çıkmaktadır. Hem stres ve dengesiz beslenmenin getirdiği olumsuzlukları tamamlamada, hemde hava, su ve gıda yoluyla aldığımız toksin maddeleri vücuttan atmakta ve vücut direncini artırarak savunma mekanizmasını geliştirmektedir.

Güvenilirliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış süper gıda spirulina yosunu genç, yaşlı, çocuk yetişkin herkesin güvenle kullanabileceği pratik, besleyici ve zengin içerikli bir gıdadır.

Yosun Hapı

Spirulina Yosun Hapı Ve Yosun Hapları :

Spirulina yosun hapı zayıflama amacıyla kullanılan yan etkileri olan yosun hapları ile karıştırılmamalıdır. Spirulina tamamen doğal yöntemlerle elde edilen ve tamamen güvenilir çok yönlü şifalı bir bitkidir. Bilinen her hangi bir yan etkisi olmamakla birlikte dünyada bir çok bilim adamı tarafından önerilen ve ülkemizdede TV programlarında çıkan Prof. Dr. Ahmet Maranki, Prof. Dr. Veysel Aysel, Prof. Dr. Atike Nazik, Prof.Dr.Ahmet Tutar, Prof.Dr.Suat Dikel, Prof. Dr. Sanver Emekçi gibi bir çok bilim çevresince hakkında övgüyle bahsetmiş bir gıdadır spirulina.

YOSUN HAPI ZARARLARI :
Yosun hapının zararları, yan etkileri var mı?… sorusu çok tanıdık olmayan bu besin için ilk aklımıza gelen şeydir. Tabiki böyle bir kültür ülkemizde yeni yeni yerleştiğinden bu tür bir düşünce aklımıza gelmesi normaldir. Faydaları öğrenildikçe Spirulinayı çocuklar kullanabilir mi? Yaşlılar kullabilir mi? gibi sorularda merak konusu olacaktır. Cevap ise kısaca yemek yiyebilen herkes kullanabilir

Afrika’da Çad gölü çevresinde yaşayan Kanembu kabilesi yerlileri de spirulina yı besin besin olarak çok eski zamanlardan beri kullanmaktalar. Ve günümüz rahatsızlıklarına (tansiyon,şeker diabet,kolesterol,kansızlık anemi,halsizlik bitkinlik) yakalanmama nedenlerini araştıran bilim adamları göden topladıkları spirulinanın günlük beslenmelerinde yer almasından kaynaklandığını keşfetmişlerdir.
Avustralya Aborjinleri’nin dayanıklılığının oldukça yüksek olması da; epey çok tükettikleri spirulina’nın neden olduğu tespit edilmiş.

Spirulina hakkındaki bilimsel çalışmaların başlaması ve ticari anlamda kültürlerinin (üretim çiftlikleri kurulması) yapılması 1963 yılında Fransız Petrol Araştırma Enstitüsü tarafından olmuş.

Sonrasında NASA astronotları için kolay kullanımlı ve besleyici besin tableti yapmak amacıyla yosun yosun hapı çeşidi üzerinde çalışmalar yapmış. 2000 yılında ise Birleşmiş Milletler ve Dünya Tarım Örgütleri tarafında spirulina yosun hapı hem çocuklar hem de yetişkinler için çok faydalı olduğu kabul edilmiş. Spirulina yosun hapı kullananlar ülkemiz Türkiye’de de günden güne oldukça yaygınlaşmaktadır.

Abd, Tayvan, Tayland, Japonya, İsrail gibi ülkelerde  spirulina üretimi yaygındır ve  ülkemizde de yetiştirilmesi başarılmış.  Nedir ki bu başarı demeyin; örneğin İsrail sıcak iklimine rağmen bunu başaramamıştır icon smile Yosun Hapı ))

Ülkemizde yosun hapı ege üniversitesi, çanakkale üniversitesi, çukurova üniversitesi gibi kurumlarca danışmanlığı yapılarak üretilmektedir. Sitemizde satılan ürünlerde bu tür güvenilir ürünlerdir. yosun hapı fiyatı, yosun hapı al

Yosun hapı yorumları görmek ve incelemek için tıklayınız…

Yosun Tableti

SPİRULİNA YOSUN TABLETİ :

Spirulina yosun tableti sağlığımızı oldukça olumlu etkileyen bir gıda takviyesidir. Tatlı su havuzlarında yetiştirilen spirulina yaprakları kolay ve pratik kullanılması açsından toz haline getirilir. Toz haline getirilen spirulina tablet haline getirilir ve şişelenir.

Güvenilirliği dünya geneli yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış ve asrın gıdası olarak nitelendirilmiştir. Nedeni ise içeriğindeki zenigin protein, vitamin ve mineral kaynağını doğal olarak bünyesinde bulundurmasından kaynaklanmaktadır.

Spirulina yosun tableti faydaları %100 doğal olarak hazırlandığından, içeriğine kimyasal ilaveler yapılmadığından her yaş grubu için oldukça güvenilir bir besin kaynağıdır. İştahsız çocuklarda, gün boyu halsizlik çekip dinçlik veren gıdalar arayanlarda, kas ve kemik dokusunu güçlendirmek isteyenlerde, şeker, tansiyon, kolesterol, kansızlık (anemi), sindirm problemi yaşayanlarda, cilt güzelliğini önemseyenler için bitkisel tedavi desteği saylayabilir.

Klinik çalışmalarla bir çok rahatsızlığa iyi geldiği kanırlanmış spirulina yosun tabletini güvenle kullanabilirsiniz.

Spirulina

SPİRULİNA :

Spirulina, bir çok bilimsel çevrece asrın besini olarak adlandırılmaktadır. Nedeni ise; İçeriğinde zengin besin özleri içermesiyle bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici, vücudun enerji seviyesini artırıcı, saç ve cilt sağlığını olumlu etkileyici, yaşlanmayı geciktirici vb birçok olumlu özelliği bulunmaktadır.

Havuzlarda yetiştirilen spirulina yaprakları, hiç bir kimyasal işleme tabi tutulmadan toz haline getirilir ve üretici firmanın insiyifiyatifi doğrultusunda pratik olarak kullanımı için, spirulina tableti yada spirulina kapsülü haline getirilir. Ispanak, lahana gibi bir bitkidir gıdadır.

Spirulina faydaları saymakla bitmez denilse yeridir; insan vücudunun inhityacı olan besinleri (vitaminler,minerallar, protein ve amino asitler) neredeyse tamamını içinde barındırmaktadır, ki bu nedenle şeker (diabet), tansiyon, kolesterol, sindirim problemi, kemik erimesi vb bir çok rahatsızlıkta olumlu etkileri vardır ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Spirulinanın zengin besin içermesi nedeniyle ilk olarak astronotlara gıda olarak yapılmıştır.

Sayfanın en üstündeki menülerden spirulina hakkında bölüm bölüm detayları inceleyebilirsiniz…

spirulina protein orani Spirulina

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi