Archive for Ocak, 2012

SPİRULİNA KAPSÜL

SPİRULİNA KAPSÜL

Doğada bir çok ve çeşitli bitkiler vardır ki oldukça şifalı etkileri vardır. Doğal spirulina yosunu da bu tür ender bitkiler arasında yer almaktadır. İçerik olarak oldukça zengin besleyici içeriğe sahip spirulina %60-70 oranında bitkisel protein içermektedir. Protein vücut içinde hücrelerin yenilenme, bağışıklık sistemi, saç cilt güzelliği, vucut kemik ve kas dokusunun güçlenmesi gibi bir çok alanda vücut için gerekli olan yapıcı onarıcı bir unsurdur. Spirulina kapsul içinde bulunması ve kullanılmasının en güzel yönü bitkisel olması, aynı zamanda yağ miktarının neredeyse sıfır olmasıdır. bu özelliği sayesinde sporcu olanlar içinde kullanılabilecek kaliteli protein çeşitleri arasındadır.

Ayrıca tatlı su yosunu olan spirulina kapsülleri vitamin mineral açısından da oldukça zengindir. Doğada ender bulunan vitamin minerallerden tutun zengilği göz kamaştırıcıdır. Bir diğer güzel yönü ise bu bitki içinde bulunan protein, vitamin, mineral kendi doğal yapısı gereği bulunur ve sonradan ilave edilmiş değildir.

Neden spirulina kapsül şeklinde? Çünkü tatlı su yosunu spirulina bitkisi tat olarak çok hoş değildir ve her birey için lezzetli sayılamayacak tattadır. Bu nedenle kapsül yada tablet halinde satılması daha doğrudur. Doğrudan yutarak kullanılır.

spirulina kapsül SPİRULİNA KAPSÜL

Algamax Spirulina Kapsülleri

SPİRULİNA TABLET

SPİRULİNA TABLET

spirulina tablet SPİRULİNA TABLET

Spirulina Tablet

Doğada yetişen spirulina bitkisi doğal ortamda göllerde yetişmekteydi. Ve bilim adamlarının dikkatini çeken bir nokta oldu. Bu spirulina yetişen göl kenarında yaşayan yerlilerde günümüzde sıkça rastlanan bazı hastalıkların olmadı gözlendiğinde olayın üzerine daha fazla gidildi ve bu yerli halkın gölden topladıkları spirulina tatlı su yosunu bolca sofralarında tükettiklerinden kaynaklandığını keşfettiler. Bu olay neticesinde spirulina zaman içerisinde dünyanın bir çok yerinde yapay havuzlarda doğal olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Ve kolay vede pratik kullanım olması açısından spirulina tablet ve  spirulina kapsül halini almıştır. Lezzet olarak bir çok insanın damak zevkine uymayacağı düşünülmesi nedeniyle bu şekil oluşumlar meydana gelmiştir.

Spirulina tablet kesinlikle bir ilaç değildir. Doğrudan hastalıkların tedavisi için kullanılmaz. Gıda takviyesi olan %100 doğal spirulina tablet sağlıklı, sağlıksız her bireyin genellikle kullanabileceği bir üründür. Hastalığı olanlarda uzman bir hekime danışarak hastalığının tedavisi için kullandığı ilaçlar yanında kullanabilir. Eğer doktorun yasak ettiği bir gıda yoksa büyük ihtimalle spirulinayı kullanmasında da sakınca olmayacaktır.

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi