Archive for Kasım, 2010

Spirulina

SPİRULİNA :

Spirulina, bir çok bilimsel çevrece asrın besini olarak adlandırılmaktadır. Nedeni ise; İçeriğinde zengin besin özleri içermesiyle bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici, vücudun enerji seviyesini artırıcı, saç ve cilt sağlığını olumlu etkileyici, yaşlanmayı geciktirici vb birçok olumlu özelliği bulunmaktadır.

Havuzlarda yetiştirilen spirulina yaprakları, hiç bir kimyasal işleme tabi tutulmadan toz haline getirilir ve üretici firmanın insiyifiyatifi doğrultusunda pratik olarak kullanımı için, spirulina tableti yada spirulina kapsülü haline getirilir. Ispanak, lahana gibi bir bitkidir gıdadır.

Spirulina faydaları saymakla bitmez denilse yeridir; insan vücudunun inhityacı olan besinleri (vitaminler,minerallar, protein ve amino asitler) neredeyse tamamını içinde barındırmaktadır, ki bu nedenle şeker (diabet), tansiyon, kolesterol, sindirim problemi, kemik erimesi vb bir çok rahatsızlıkta olumlu etkileri vardır ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Spirulinanın zengin besin içermesi nedeniyle ilk olarak astronotlara gıda olarak yapılmıştır.

Sayfanın en üstündeki menülerden spirulina hakkında bölüm bölüm detayları inceleyebilirsiniz…

spirulina protein orani Spirulina

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi