Archive for Mayıs, 2010

Sıkça Sorulanlar

Spirulina Yosunu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Spirulina neden tablet veya kapsül şeklinde?
Spirulina hap, kapsül, tablet şeklide olmasının nedeni, lezzet olarak insanlara hitap etmemesi ve kolay kullanım olması açısından tablet haline getirilmiştir.

Spirulina ilaç mıdır?
Hayır. Çok zengin besin içerikli şifalı bir bitkidir.

Daha önceden kullananlar var mı?
Evet. Kullanıcı yorumları bölümünü inceleyebilirsiniz.

Her hangi bir yan etkisi var mı?
Uzmanların açıklamasına göre şuana kadar bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Her hangi bir rahatsızlığı olmayan da kullanmalı mı?
Spirulinayı yemek yiyebilen herkes kullanabilir. Özellikle sağlıklıyken kullanılmadır ki hastalıklara yakalanılmasın.

Tedaviye destek olarak kullanabilir miyim?
Evet kullanılabilir. Spirulina yosun tabletleri kaliteli beslenmek, vücut direncini artırmak için kullanılır. Vücut direnci arttığında hastalıklarla mücadele daha kolay olacaktır.

İçinde kimyasal katkı maddesi var mı?
Hayır. Spirulina yosunları havuzlardan toplanıp kurutulur. Sonrasında doğal yollarla hap, kapsül ya da tablet haline getirilir.

Kilo almak istiyorum, faydası olur mu?
Spirulina kilonuzu yüksetmekde size yardımcı olacaktır. Kilo artışınız yağ olarak değildir, kas yapınızın gelişmesine yardımcı olur.

Kilo vermede etkisi var mı?
Diyetlerde ve kilo kontrol programlarında şiddetle önerilir. Enerji seviyenizin düşmemesi, tokluk hissi ve ara öğün için kullanılabilir.

Spirulinayı ne kadar süreyle kullanmalıyım?
Uzmanların ve bizim önerimiz spirulina yosun haplarını hayatınızın bir parçası haline getirmenizdir. Buna rağmen istediğiniz miktarda istediğiniz sürede kullanabilirsiniz.

Uzun süreli kullanımlarda yan etkisi olur mu?
Hayır. Spirulina yosunu da ıspanak gibi lahana gibi bir bitkidir. Uzun soluklu kullanmanız problem oluşturmaz.

Böbrek rahatsızlığı olanlar kullanabilir mi?
Doktor kontrolünde az miktarda olmak kaydıyla kullanabilir. Çünkü yoğun protein içerir.

Spırulına | SPIRULINA | Sipirulina | Spırılına

Sporcu Beslenmesi

Sporcular için olmazsa olmaz iki temel nota vardır. Bunlar doğru antreman ve doğru beslenmedir. Günümüzde sporcu beslenmesi konusu gittikçe önem kazanmaya başlamış  gıdası kaliteli olan sporcunun performansını artacağı kanıtlanmış, soporcu gıdaları üretimi artmaya başlamıştır.

Sporcuların beslenme gereksinimleri yaptığı spor, yaş ve cinsiyete göre farklılıklar göstermesine rağmen, genel düzeyde oldukça benzelik göstermektedir.

Genel olarak sporcuların karbonhidrat bakımından zengin beslenmesi önerilirken, protein, vitamin ve mineralleri
yeterli tüketmesi gerekmektedir. Yağ açısından daha az içerikli beslenmesi de önerilmektedir. Ayrıca sıvı tüketimleri de oldukça önemlidir.

Spirulina içeriğinde sporcular için oldukça önemli olan besinleri bünyesinde doğal olarak barındırmaktadır.( protein, vitaminler ve mineraller).
Özellikle kas kütlesini artırmak yağ kütlesini azaltmak isteyenlere önerilmektedir.

Spirulinanın  sporculara sağladığı faydalar:

• Kasların daha çabuk toparlanmalarına yardımcı olur
• Yağ oranı çok az olduğundan kilo kaybı istemlerinde yardımcı olur
• Kilo kayıplarında enerji düşümü, halsizlik hissettirmez.
• Kırmızı kan hücrelerindeki oksijen taşıyan hemoglobinin yapısında protein oldukça önemlidir
• %65 oranında protein içerir.
• Kas yapısının gelişmesine yardımcıdır.
• Egzersize bağlı kas fibrillerindeki mikro hasarın onarımında yardımcıdır
• Vitamin mineral açısından zengindir.
• Hücre içi ve dışı sıvıların osmotik dengesinin sağlanmasında yardımcıdır

Saç Dökülmesinde

Saç Dökülmesinde Beslenmenin Önemi Ve Spirulinanın Etkisi, Faydaları:

hair fall 150x150 Saç Dökülmesinde Spirulina içeriğinde saçlar için oldukça faydaldı besinler içermektedir.Başlıcaları protein, çinko, demir, B grubu vitaminler, ßeta Karoten vb. dir.

Spirulinanın saça olan etkisi şu şekildedir.
Vücutta saçlar ve tırnaklar besin dağılımı sıralamasında son sıralardadır. Vücut içi besin dağıtılırken, eğer günlük ihtiyacınız olan besinleri (protein, vitamin, mineral) yeterli miktarda alamazsanız besinlerin gitmeyeceği, kesintiye uğrayacak, eksiklik yaşayacak ilk bölge saçlar ve tırnaklar olacaktır.

Dolayısıyla saç dökülme problemi daha belirgin hale gelecek ve artacaktır. Yeterli besini alamayan saçlar önce zayıflayacak, incelmeye başlayacaksüreç devam ederse sadece kökleri kalacak ve devamında tamamen yok olacaktır.

Spirulina içeriğinde saçlar için oldukça faydaldı besinler içermektedir.Başlıcaları protein, çinko, demir, B grubu vitaminler, ßeta Karoten vb. dir.

Spirulinanın saça olan etkisi şu şekildedir.
Vüvutta saçlar ve tırnaklar besin dağılımı sıralamasında son sıralardadırlar. Vücut içi besin dağıtılırken, eğer günlük ihtiyacınız olan besinleri (protein, vitamin, mineral) yeterli miktarda alamazsanız kesintiye uğrayacak, eksiklik yaşayacak ilk bölge saçlar ve tırnaklar olacaktır.

Bu süreç uzun süre devam ettiği taktirde vücudun diğer bölgelerinde de yetersiz beslenme kaynaklı rahatsızlıklar oluşabilir.

Bununla birlikte özellikle yoğun tempoda çalışanlar, yoğun stres ve üzüntü halleri yaşayanlar içinde oldukça faydalı bir ürün olan spirulina, stresin verdiği tahribatların giderilmedine ve azalmasına yardımcı olur.

Bilindiği gibi stres ve yoğun yaşam tarzı metabolizmayı hızlandırmakta, günlük besin (vitaminler, minerallar) ihtiyacını artırmaktadır. Sizinde bildiğiniz gibi saç dökülmesinin stresli ve üzüntülü dönemlerde arttığı bir gerçektir.

Saçlarımız köklerindeki kılcaldamarlar vasıtasıyla kandaki besinlerden istifade etmekte ve beslenmektedir. Özellikle stres ve üzüntü kaynaklı saç dökülmesi yaşayanların şiddetle kullanmaları gerekmektedir.

Spirulina yenilenen saç hücrelerinin güçlü ve daha dirençli doğmalarına yardımcı olmaktadır. Sadece saç hücrelerinin yenilenmesine, güçlenmesine yardımcı olur demek spirulina ya biraz haksızlık olacaktır. Vücut genel sağlığını iyileştirmeye ve hücrelerin yenilenmesine ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
hairlossprob 150x150 Saç Dökülmesinde

Dikkat edilmesi gerek bir husus ise, bitkisel tedavi desteklerinin en az 3 ay kullanılması gerektiğidir. Ortalama beyin ve sinir hücreleri hariç tüm hücreler 100 civarında tamamen kendilerini yenilemektedir. Doğru besinler alınarak yenilenen hücreler ise güçlü ve direçli olarak doğacaktır.

Spirulina içeriğinde saçlar için oldukça faydaldı besinler içermektedir.Başlıcaları protein, çinko, demir, B grubu vitaminler, ßeta Karoten vb. dir.

Spirulinanın saça olan etkisi şu şekildedir.
Vüvutta saçlar ve tırnaklar besin dağılımı sıralamasında son sıralardadırlar. Vücut içi besin dağıtılırken, eğer günlük ihtiyacınız olan besinleri (protein, vitamin, mineral) yeterli miktarda alamazsanız kesintiye uğrayacak, eksiklik yaşayacak ilk bölge saçlar ve tırnaklar olacaktır.

Cilt Bakımında

YOSUN MASKESİ

Spirulina Ürünleri: Yosun Maskesi, Yosun Kremi, Yosun Sabunu

Spirulina vücut genel sağlığına olumlu etkileri olduğu gibi cilt içinde oldukça faydalıdır. Sadece ağız yoluyla tüketilen spirulina dahi cildinizdeki kırışıklıkların giderilmesine, sivilce, akne, lekelerin giderilmesine ve cildinizin bebeksi bir yapıya kavuşmasına gözle görülür bir şekilde yardımcı olacaktır.

Spirulina yosunu cilt bakımı içinde oldukça etkili bir bitkidir. İçeriğindeki zengin besinler cildin iyi beslenmesine, sıkılaşmasına, nemlenmesinde inanılmaz etkilidir.

Hücrelerin yenilenmesinde göz altı morluklarının, torbalaşmalarının giderilmesi kırışıklıkların giderilmesinde şaşırtıcı ve keskin sonuçlar vermekte yardımcıdır.

Spirulina Yosunu Cilt İçin Faydaları:

  • Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur.
  • Yosun maskesi olarak kullanılır ve çok etkili sonuçlar oluşturur.
  • Kırışıklıkların giderilmesine ve nem oranını dengeleme yardımcı olur.
  • Antioksidan özelliğiyle cilde zarar veren toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır.
  • Hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olduğundan cildin güzelleşmesine olumlu etkisi vardır.
  • Ayrı ayrı besinlerden alınması gereken cildi besleyici vitamin mineral ve proteini zengin olarak içerisinde barındırmaktadır.
  • Kullanmaya başladıktan itibaren cilt görünüm yaşınız geri doğru gidecektir.

Stresli Olanlara

Stresin vücudu olumsuz yönde etkilediği bilimsel çevrelerce oldukça sık dile getirilmektedir.

Stresin vucut içi zararlar açtığı ve vitamin mineral tüketimini artırdığı bilinmektedir. Bu durumda vücuda yeterli vitamin mineral alınamazsa vücutta beslenme dengesizliği oluşacaktır.Vücut ihtiyacı olan besinleri alamadığında ise hastalıklara yakalanma riski artacaktır.

Spirulina içeriğindeki zengin besinler sayesinde günlük ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerin alınmasına katkıda bulunacaktır.

Antioksidan Özelliği

Harika Antioksidan Spirulina

Antioksidan özelliği nedeniyle spirulinayı bol su ile tüketiniz…

Antioksidan Nedir ? Antioksidan ne demek ?

Antioksidanlar, toksinleri vücuttan arındıran, vücudumuza ve hücrelerimize  zarar veren serbest radikalleri etkisiz hale getiren, bir çok hastalığın önlenmesine (kanser dahil) ve hücrelerin erken yaşlanmasına neden olabilecek zincir reaksiyonları önleci moleküllerdir.

Toksinleri şu şekilde alıyoruz; kısaca tarif etmek gerkirse, kirli hava (hava kirliliği,egzoz dumanı, fabrika bacaları vb), gıda kirliliği (kimyasal katkı maddeler, hormonlar vb), içecek kirliliği ve vücut içi reaksiyon sonrası oluşan atıklar.

Antioksidan içeren besinler vücudun temizlenmesinde oldukça önemli rol oynalar.

Antioksidan yiyecekleri tükettiğimizde hücrelere zarar veren serbest radikallerden kurtulmamıza neden olur.

Spirulina antioksidan maddeler arasında yer alan bir bitkidir. Günümüzde insanların aşırı toksin madde yüklenmesi nedeniyle antioksidan meyveler,antioksidan besinleri bolca tüketmeleri gerekmektedir.

Antioksidan vitaminler, antioksidan bitkiler, antioksidan ilaçlar bolca tüketilmediği taktirde toksinler vücuda ciddi anlamda zarar vermeye başlayacak, halsizlik, bitkinlik, zihin bulanıklı gibi etkilerle başlayıp, kanser dahil bir çok rahatsızlığa neden olacaktır.

Spirulina doğadaki en zengin anti oksidan kaynaklarından biridir. Çinko, mangan, selenyum ve bakır gibi mineralleri içerir. Beta-karoten, methionine, E vitamini, B6, B1 vitaminleri ile serbest radikal denen zararlı moleküllerden arındırır ve cilt sağlı için saç içinde oldukça faydalıdır.

Kuvvetli antioksidanlardan biri olan süperoksit dismutaz enziminin en önemli kaynaklarından biridir. Bu enzim sayesinde vücutda amino asitler protein yapımında kullanılır hale gelir.

Bağışıklık Sistemine

Bağışıklı sisteminin normal düzeyde çalışması için beslenme düzenimizde günlük almamız gereken besinler vardır.

Spirulina içerdiği zengin vitamin mineral sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmeye, hastalıklara yakalanma riskini azatmaya yardımcıdır.

Dengeli ve yeterli beslenen hücreler hastalıklara karşı daha dirençli ve güçlü doğarlar. Güçlü olarak doğan bu hücreler hastalıklara karşı daha güçlü mücadele verir ve hastalıkların vücuttan atılmasını tetikler.

Spirulinayı dönem dönem hastalıklara yakalanmadan önce kullanmak doğru hareket olacaktır. Hastalıklarda ise en az 3 ay düzenli kullanmak doğru olacaktır.

Kullanım esnasında ise bol su tüketmek önemlidir.

Hücre Yenileyici

Her hücre kendini belli dönemlerde yenilemektedir. Beyin ve sinir hüçreleri hariç ortalama 3 ay civarında hemen hemen tüm vücudumuz yenilenir. Bu yenilenme sürecinin sağlıklı gerçekleşmesi için vücuda yeterli miktarda besin (protein,vitamin,mineral) girişi olması gereklidir.

Yeterli besinlerin vücuda girişi olmadığında (tüketilmediğinde) yenilenen hücreler sağlıksız, eksik ve yetersiz doğacaktır. Bu durum ise hastalıklara kolay yakalanmamıza, bağışıklık sisteminnin zayıflamasına, hızlı yaşlanmaya, hastalıkta yavaş iyileşmeye, ciltde kırışıklıkların artmasına, halsizlik, yorgunluk ve daha bir çok olumsuz etkiye neden olacaktır.

Hücre yenileyici spirulina, içeriğinde zengin besinler sayesinde yenilenen hücrelerin güçlü ve dirençli doğmasına yardımcı olur.

İyi beslenen ve yeterli doygunlukla yenilenen hücreler hastalıklara karşı daha dirençli olur. Yaşlanma süreci yavaşlar, dinç enerjik ve yenilenmiş bir cilde sahip olursunuz.

Gen yaşlı çocuk herkesin güvenle kullanabileceği spirulina tablet ve kapsüller ile daha sağlıklı günlere merhaba…

Enerji Ve Dinçlik

Spirulina İle Gelen Enerji Ve Dinçlik

Spirulinayı kullandığınız dönemlerde enerjinizdeki artışı hissedeceksiniz. Dayanıklılığınızın daha fazla olduğunu daha geç yoruluk, daha erken toparlandığınızı hissedeceksiniz.

Nedenini şu şekilde açıklayabiliriz.

Spirulina içeriği bakımından vücudun ihtiyacı olan bir çok besin öğesini doğal olarak yapısında bulundurur ve vücuda giren kaliteli yakıt vücudun performansını olumlu yönde etkileceyecektir.

Hem fiziksel, hem sağlık açısından dayanıklılığınızı ve performansınızı artırmak için, doğal bir bitki olan spirulina tabletlerini bolca tüketebilirsiniz.

İştahsız Çocuklara

Deyaları Görmek İçin Başlığı Tıklayınız..!

Dengeli beslenemeyen ve iştah problemi olan çocuklarda gelişim süreci olumsuz etkilececektir. Zihinsel aktiviteler yavaşlayacaktır.

Spirulina vücudun ihtiyacı olan protein, vitamin, mineralleri bolca içerinde barındırmakta ve yemek yiyemeyen iştahsızlık çeken çocuklar içinde idealdir.

İçerisinde hiç bir katkı maddesi olmayan bu doğal besin,

- Gelişim sürecini düzenlemede

- Zihinsel aktivitenin daha iyi çalışmasında

- Bağışıklık sistemini güçlendirmede

- Kas ve kemik dokusuna olumlu etkide bulunacak, gelişmesine yardımcı olacak bir üründür.

|Rüya Ürünler | Saç Dökülmesi